Political Action - Municipal Endorsement List
Municipal Endorsement Candidates 2010 |
|||||
City | School Boards | Name | Position | Ward | Labour Council |
Brantford | Richard E. Casey | Mayor | Brantford and District Labour Council | ||
Brantford | Mary F. O'Grady | Councillor | 2 | Brantford and District Labour Council | |
Brantford | Lee Gustin | Councillor | 3 | Brantford and District Labour Council | |
Brantford | Mike Gomon | Councillor | 4 | Brantford and District Labour Council | |
Brantford | Dwight A. Ayerhart | Councillor | 5 | Brantford and District Labour Council | |
County of Brant | Murray Powell | Councillor | 3 | Brantford and District Labour Council | |
Cornwall | Bob Kilger | Mayor | Cornwall and District Labour Council | ||
Cornwall | Bernadette Clement | Councillor | Cornwall and District Labour Council | ||
Cornwall | Madeleine Lebrun | Councillor | Cornwall and District Labour Council | ||
Cornwall | Elaine MacDonald | Councillor | Cornwall and District Labour Council | ||
Cornwall | Andre Rivette | Councillor | Cornwall and District Labour Council | ||
Cornwall | Jason Stenyk | Councillor | Cornwall and District Labour Council | ||
Belleville | Pat Culhane | Councillor | 1 | Quinte Labour Council | |
Belleville | Hastings Prince Edward School Board | Janna Munkittrick-Colton | School Trustee | Quinte Labour Council | |
Belleville | Hastings Prince Edward School Board | Dave Patterson | School Trustee | Quinte Labour Council | |
Guelph | Karen Farbridge | Mayor | Guelph and District Labour Council | ||
Guelph | Tamara Williams | Councillor | 1 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Sean Farrelly | Councillor | 1 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Paul Mahony | Councillor | 2 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Vicki Beard | Councillor | 2 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | June Hofland | Councillor | 3 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Maggie Laidlaw | Councillor | 3 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Leanne Piper | Councillor | 5 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Lise Burcher | Councillor | 5 | Guelph and District Labour Council | |
Guelph | Upper Grand District School Board | Linda Busuttil | School Trustee | 1 & 5 | Guelph and District Labour Council |
Guelph | Upper Grand District School Board | Juanita Burnett | School Trustee | 1 & 5 | Guelph and District Labour Council |
Peterborough | Lesley Parnell – Otonabee | Councillor | 1 | Peterborough and District Labour Council | |
Peterborough | Keith G. Riel – Ashburnham | Councillor | 4 | Peterborough and District Labour Council | |
Peterborough | Rosemary Ganley – Northcrest | Councillor | 5 | Peterborough and District Labour Council | |
Cavan Monaghan | Lynda Todd | Councillor | Millbrook Ward | Peterborough and District Labour Council | |
Otonabee-South Monaghan | Marion Burton | Councillor | Otonabee Ward | Peterborough and District Labour Council | |
Smith-Ennismore-Lakefield | Mary Smith | Reeve | Peterborough and District Labour Council | ||
Hamilton | Fred Eisenberger | Mayor | Hamilton and District Labour Council | ||
Hamilton | Brian McHattie | Councillor | 1 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Bob Black | Councillor | 3 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Sam Merulla | Councillor | 4 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Jaswinder Bedi | Councillor | 5 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Scott Duvall | Councillor | 7 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Bruce Whitelaw | Councillor | 5 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Geraldine McMullen | Councillor | 9 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Brenda Johnson | Councillor | 11 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Ron Tammer | Councillor | 13 | Hamilton and District Labour Council | |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Tim Simmons | School Trustee | 3 | Hamilton and District Labour Council |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Jeannie Martel | School Trustee | 6 | Hamilton and District Labour Council |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Marlon Picken | School Trustee | 7 | Hamilton and District Labour Council |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Wes Hicks | School Trustee | 8 | Hamilton and District Labour Council |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Robert Barlow | School Trustee | 9 & 10 | Hamilton and District Labour Council |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Alex Johnstone | School Trustee | 11 & 12 | Hamilton and District Labour Council |
Hamilton | Hamilton-Wentworth District School Board | Jessica Brennan | School Trustee | 13 | Hamilton and District Labour Council |
Cambridge | Mike Devine | Councillor | 1 | Waterloo Regional Labour Council | |
Cambridge | Rick Cowsill | Councillor | 2 | Waterloo Regional Labour Council | |
Cambridge | Pam Wolf | Councillor | 5 | Waterloo Regional Labour Council | |
Cambridge | Shannon Adshade | Councillor | 6 | Waterloo Regional Labour Council | |
Cambridge | Frank Curnew | Councillor | 7 | Waterloo Regional Labour Council | |
Cambridge | Susan Galvao | Councillor | 8 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Paula Sossi | Councillor | 3 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Lorne Bruce | Councillor | 5 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Steve Sachs | Councillor | 6 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Susan Koswan | Councillor | 7 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Scott Piatkowski | Councillor | 8 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Deddie Chapman | Councillor | 9 | Waterloo Regional Labour Council | |
Kitchener | Daniel Glenn-Graham | Councillor | 10 | Waterloo Regional Labour Council | |
Waterloo | Brenda Halloran | Mayor | Waterloo Regional Labour Council | ||
Waterloo | Angela Vieth | Councillor | Lakeshore Ward 3 | Waterloo Regional Labour Council | |
Waterloo | Diane Freeman | Councillor | Northeast Ward 4 | Waterloo Regional Labour Council | |
Waterloo | Mark Whaley | Councillor | Southeast Ward 5 | Waterloo Regional Labour Council | |
Waterloo | Jeff Henry | Councillor | Central-Columbia Ward 6 | Waterloo Regional Labour Council | |
Waterloo | Erin Epp | Councillor | Uptown Ward 7 | Waterloo Regional Labour Council | |
Cambridge | Atinuke Bankhole | Regional Council | Waterloo Regional Labour Council | ||
Kitchener | Barbara da Silva | Regional Council | Waterloo Regional Labour Council | ||
Waterloo | Jane Mitchell | Regional Council | Waterloo Regional Labour Council | ||
Kenora | David S. Canfield | Mayor | Kenora and District Labour Council | ||
Kenora | Chuck (Charles) Cadger | Councillors-at-large | Kenora and District Labour Council | ||
Kenora | Charito Drinkwalter | Councillors-at-large | Kenora and District Labour Council | ||
Kenora | Sharon Smith | Councillors-at-large | Kenora and District Labour Council | ||
Barrie | Mike Ramsay | Mayor | North Simcoe Labour Council | ||
Barrie | Rose Romita | Councillor | 2 | North Simcoe Labour Council | |
Springwater | Katy Austin | Councillor | 1 | North Simcoe Labour Council | |
Springwater | Jim Chubb | Councillor | 4 | North Simcoe Labour Council | |
Collingwood | Sandra Cooper | Mayor | North Simcoe Labour Council | ||
Collingwood | Cheryl Nicholls Jones | Councillor | North Simcoe Labour Council | ||
Midland | Stephan Kramp | Deputy Mayor | North Simcoe Labour Council | ||
Muskoka Lakes | Jeff Mole | Township Councillor | Ward C | North Simcoe Labour Council | |
Orillia | Gordon Launchbury | 2 | North Simcoe Labour Council | ||
Orillia | Kelly Clune | Councillor | 4 | North Simcoe Labour Council | |
Sault Ste. Marie | Deddie Amaroso | Mayor | Sault Ste. Marie and District Labour Council | ||
Sault Ste. Marie | Stephen Butland | Councillor | 1 | Sault Ste. Marie and District Labour Council | |
Sault Ste. Marie | Terry Sheehan | Councillor | 2 | Sault Ste. Marie and District Labour Council | |
Sault Ste. Marie | Pat Mick | Councillor | 3 | Sault Ste. Marie and District Labour Council | |
Sault Ste. Marie | Frank Fata | Councillor | 5 | Sault Ste. Marie and District Labour Council | |
Latchford | Florence Bruneau | Mayor | Tri-Town and District Labour Council | ||
Thunder Bay | Keith Hobbs | Mayor | Thunder Bay and District Labour Council | ||
Thunder Bay | Gerald Graham | Councillors-at-large | Thunder Bay and District Labour Council | ||
Thunder Bay | Larry Hebert | Councillors-at-large | Thunder Bay and District Labour Council | ||
Thunder Bay | Sharon Ostberg | Councillors-at-large | Thunder Bay and District Labour Council | ||
Thunder Bay | Lawrence Timko | Councillors-at-large | Thunder Bay and District Labour Council | ||
Thunder Bay | Andrew Foulds | Councillor | Current River Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Terrence A. Yahn | Councillor | McIntyre Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Paul Pugh | Councillor | McKellar Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Don Sinclair | Councillor | Neebing Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | David Polhill | Councillor | Northwood Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Jay Stapleton | Councillor | Red River Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Joe Virdiramo | Councillor | Westfort Ward | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Lakehead Public Schools | Marg Arnone | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Lakehead Public Schools | Pat Johansen | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Lakehead Public Schools | Lori Lukinuk | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Lakehead Public Schools | Jack Playford | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Lakehead Public Schools | George Sarrinen | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Lakehead Public Schools | Karen Wilson | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Thunder Bay Catholic District School Board | Eleanor Ashe | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Thunder Bay Catholic District School Board | Don Cattani | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Thunder Bay Catholic District School Board | Jeff Howie | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Thunder Bay Catholic District School Board | Kathy O’Brien | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Thunder Bay | Thunder Bay Catholic District School Board | Hanni Vale | School Trustee | Thunder Bay and District Labour Council | |
Grimsby | Steve Berry | Alderman | 1 | Niagara Regional Labour Council | |
Niagara Falls | Wayne Gates | Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
Niagara Falls | Janice Wing | Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
Niagara-on-the-Lake | Jamie R. King | Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
Pelham | John Durley | Councillor | 3 | Niagara Regional Labour Council | |
Port Colborne | Barbara Butters | Councillor | 4 | Niagara Regional Labour Council | |
St. Catharines | Jeff Burch | Councillor | 1 Merritton | Niagara Regional Labour Council | |
St. Catharines | Jennifer Stevens | Councillor | 1 Merritton | Niagara Regional Labour Council | |
St. Catharines | Sean Polden | Councillor | 2 St. Andrew’s | Niagara Regional Labour Council | |
St. Catharines | John Bacher | Councillor | 4 St. Patrick’s | Niagara Regional Labour Council | |
St. Catharines | Dawn Dodge | Councillor | 5 Grantham | Niagara Regional Labour Council | |
St. Catharines | Carlos Garcia | Regional Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
St. Catharines | Norm St. George | Regional Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
Thorold | Shawn Wilson | City Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
Welland | David Alexander | Mayor | Niagara Regional Labour Council | ||
Welland | Mary Ann Grimaldi | Councillor | 1 | Niagara Regional Labour Council | |
Welland | Larry Lemelin | Councillor | 1 | Niagara Regional Labour Council | |
Welland | Michael Ionson | Councillor | 2 | Niagara Regional Labour Council | |
Welland | Frank Campion | Councillor | 2 | Niagara Regional Labour Council | |
Welland | Dan Fortier | Councillor | 3 | Niagara Regional Labour Council | |
Welland | Michael Petrachenko | Councillor | 5 | Niagara Regional Labour Council | |
Welland | Cindy Forster | Regional Councillor | Niagara Regional Labour Council | ||
Grimsby/Lincoln | District School Board of Niagara | Cheryl Scott | School Trustee | Niagara Regional Labour Council | |
Pelham/Thorold | District School Board of Niagara | Gary Atamanyk | School Trustee | Niagara Regional Labour Council | |
Greater Sudbury | John Rodriguez | Mayor | Sudbury and District Labour Council | ||
Greater Sudbury | Claude Berthiaume | Councillor | 3 | Sudbury and District Labour Council | |
Greater Sudbury | Richard Paquette | Councillor | 4 | Sudbury and District Labour Council | |
Greater Sudbury | Rainbow District School Board (English Language Public) | Tyler Campbell – Area 2 | School Trustee | 3 & 4 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Rainbow District School Board (English Language Public) | Robert Kirwan – Area 3 | School Trustee | 5 & 6 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Rainbow District School Board (English Language Public) | Lee Ferguson – Area 4 | School Trustee | 7 & 8 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Rainbow District School Board (English Language Public) | Doreen Dewar – Area 5 | School Trustee | 9 & 10 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Rainbow District School Board (English Language Public) | Judy Hunda – Area 6 | School Trustee | 11 & 12 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Sudbury Catholic District School Board – (English Language Separate) | Estelle Scappature – Zone 1 | School Trustee | 1 & 2 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Sudbury Catholic District School Board – (English Language Separate) | Felicia Fahey – Zone 2 | School Trustee | 3 & 4 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Sudbury Catholic District School Board – (English Language Separate) | Barry MacDonald – Zone 4 | School Trustee | 7 & 8 | Sudbury and District Labour Council |
Greater Sudbury | Conseil scolaire de district du Grand Nord de l'Ontario-(ecoles publiques de langue francaise | Raymond Labrecque – Area 11 | School Trustee | 8 & 12 | Sudbury and District Labour Council |
Kingston | Rob Matheson | Mayor | Kingston and District Labour Council | ||
Kingston | Joyce MacLeod-Kane | Councillor | Countryside District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Joan Jardin | Councillor | Lakeside District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Liz Schell | Councillor | Portsmouth District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Vicki Schmolka | Councillor | Trillium District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Jeff Welsh | Councillor | Cataraqui District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Brian Evoy | Councillor | Kingscourt-Strathcona District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Jim Neill | Councillor | Williamsville District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Bill Glover | Councillor | Sydenham District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Rob Hutchison | Councillor | King’s Town District | Kingston and District Labour Council | |
Kingston | Richard Moller | Councillor | Pittsburgh District | Kingston and District Labour Council | |
Ottawa | James Dean | Councillor | Ward 9 – Knoxdale-Merivale | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Diane Deans | Councillor | Ward 10 – Gloucester-Southgate | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Georges Bedard | Councillor | Ward 12 – Ridear-Vanier | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Christine Leadman | Councillor | Ward 15 – Kitchissippi | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Bob Brocklebank | Councillor | Ward 17 – Capital | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Ottawa-Carleton District School Board | Theresa Kavanagh – Zone 4 | School Trustee | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Ottawa-Carleton District School Board | Pam FitzGerald – Zone 5 | School Trustee | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Ottawa-Carleton District School Board | Bronwyn Funiciello – Zone 6 | School Trustee | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Ottawa-Carleton District School Board | Mark Fisher – Zone 7 | School Trustee | Ottawa and District Labour Council | |
Ottawa | Ottawa-Carleton District School Board | Jennifer McKenzie – Zone 10 | School Trustee | Ottawa and District Labour Council | |
Ajax | Joanne Dies | Councillor | 3 | Durham Regional Labour Council | |
Brock | Larry O’Connor | Mayor | Durham Regional Labour Council | ||
Brock | Keith Shier | Councillor | 4 | Durham Regional Labour Council | |
Clarington | Adrian Foster | Mayor | Durham Regional Labour Council | ||
Clarington | Don MacArthur | Regional Councillor | 1 & 2 | Durham Regional Labour Council | |
Clarington | Willie Woo | Regional Councillor | 3 & 4 | Durham Regional Labour Council | |
Clarington | Steven Conway | Local Councillor | 1 | Durham Regional Labour Council | |
Clarington | Corinna Traill | Local Councillor | 3 | Durham Regional Labour Council | |
Clarington | Cecil Mackesey | Local Councillor | 4 | Durham Regional Labour Council | |
Oshawa | John Gray | Mayor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Nancy Diamond | Regional & City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Amy England | Regional & City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Brian C. Nicholson | Regional & City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Nester Pidwerbecki | Regional & City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Joy Wawrzyniak | Regional & City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Jesse Cullen | City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Doug R. Sanders | City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Oshawa | Gordon K. Vickers | City Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Pickering | Doug Dickerson | Councillor | 2 | Durham Regional Labour Council | |
Scugog | Jim Howard | Councillor | 3 | Durham Regional Labour Council | |
Whitby | Joe Drumm | Regional & Town Councillor | Durham Regional Labour Council | ||
Whitby | Elizabeth Roy | Town Councillor | West Ward 2 | Durham Regional Labour Council | |
Whitby | Michael O’Hare | Town Councillor | East Ward 4 | Durham Regional Labour Council | |
Ajax | Durham Catholic School Board | Karen Valentine | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Oshawa | Durham Catholic School Board | Bill Fox | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Whitby | Durham Catholic School Board | Christopher Leahy | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Ajax | Durham District Public School Board | George Hawtin | School Trustee | 1 & 2 | Durham Regional Labour Council |
Ajax | Durham District Public School Board | Donna Edwards | School Trustee | 3 & 4 | Durham Regional Labour Council |
Oshawa | Durham District Public School Board | Michael Barrett | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Oshawa | Durham District Public School Board | Kathleen Hopper | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Oshawa | Durham District Public School Board | Larry Jacula | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Pickering | Durham District Public School Board | Chris Braney | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Scugog | Durham District Public School Board | Carolyn Morton | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Uxbridge and Broch | Durham District Public School Board | Joe Allin | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Whitby | Durham District Public School Board | Christine Winters | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Whitby | Durham District Public School Board | Kimberly Zeppieri | School Trustee | Durham Regional Labour Council | |
Kapuskasing | Emilie Lemieux | Councillor | Kapuskasing and District Labour Council | ||
London | Anne Marie DiCicco-Best | Mayor | London and District Labour Council | ||
London | Bill Armstrong | Councillor | 2 | London and District Labour Council | |
London | German Gutierrez | Councillor | 3 | London and District Labour Council | |
London | Greg Thompson | Councillor | 4 | London and District Labour Council | |
London | Joni Baechler | Councillor | 5 | London and District Labour Council | |
London | Nancy Branscombe | Councillor | 6 | London and District Labour Council | |
London | Matt Brown | Councillor | 7 | London and District Labour Council | |
London | Gina Barber | Councillor | 9 | London and District Labour Council | |
London | Milyn Hall | Councillor | 10 | London and District Labour Council | |
London | David Winninger | Councillor | 11 | London and District Labour Council | |
London | Harold Usher | Councillor | 12 | London and District Labour Council | |
London | Judy Bryant | Councillor | 13 | London and District Labour Council | |
London | Michelle Smith | Councillor | 14 | London and District Labour Council | |
Hanover | Hazel Pratt-Paige | Councillor | Grey Bruce Labour Council | ||
Owen Sound | Colleen Purdon | Councillor | Grey Bruce Labour Council | ||
Red Deer – ALBERTA | Dianne Wyntjes | City Council | Red Deer and District Labour Council | ||
Red Deer | Gail Parks | City Council | Red Deer and District Labour Council | ||
Red Deer | Calvin Yzerman | City Council | Red Deer and District Labour Council | ||
Red Deer | Jim Watters | City Council | Red Deer and District Labour Council | ||
Red Deer | Frank Wong | City Council | Red Deer and District Labour Council | ||
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Bill Stuebing | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Dianne Macaulay | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Cathy Peacocke | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Kaliana Johnston | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Bill Christie | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Lawrence Lee | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Public School Trustee | Bev Manning | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Catholic School Trustee | Anne Marie Watson | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Catholic School Trustee | Elaine Halter | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Catholic School Trustee | Christine Moore | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Catholic School Trustee | Guy Pelletier | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Red Deer | Red Deer Catholic School Trustee | Diane MacKay | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | |
Blackfalds | Richard Poole | School Trustee | Red Deer and District Labour Council | ||
Edmonton – ALBERTA | Linda Sloan | 1 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Dave Loken | 3 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Dan Backs | 4 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Karen Leibovici | 5 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Cris Basualdo | 6 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Tony Caterina | 7 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Ben Henderson | 8 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Don Iveson | 10 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Shane Bergdahl | 11 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Amergeet Sohi | 12 | Edmonton and District Labour Council | ||
Edmonton | Edmonton Public School Board | Cheryl Johner | School Trustee | Ward A | Edmonton and District Labour Council |
Edmonton | Edmonton Public School Board | Tina Jardine | School Trustee | Ward I | Edmonton and District Labour Council |
Edmonton | Edmonton Public School Board | Sarah Hoffman | School Trustee | Ward G | Edmonton and District Labour Council |
Oakville | Bruce Grant | Councillor | 2 | Oakville and District Labour Council | |
Oakville | Mark Grant | Councillor | 5 | Oakville and District Labour Council | |
Oakville | Max Khan | Councillor | 6 | Oakville and District Labour Council | |
Oakville | Bob Aceti | Town and Regional Councillor | 1 | Oakville and District Labour Council | |
Oakville | John Foster | Town and Regional Councillor | 4 | Oakville and District Labour Council | |
Oakville | Bruce Jones | Town and Regional Councillor | 5 | Oakville and District Labour Council | |
Burlington | Cory Judson | City and Regional Councillor | 3 | Oakville and District Labour Council | |
Burlington | Mark Carr | City and Regional Councillor | 6 | Oakville and District Labour Council | |
Milton | Ian Thompson | Councillor | 2 | Oakville and District Labour Council | |
Milton | Edie Strachan | Councillor | 4 | Oakville and District Labour Council | |
Brampton | Urz Heer | City Councillor | 2 &6 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Brampton | Dal Singh Puar | Regional Councillor | 2 &6 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Brampton | John Spry | Regional Councillor | 7 & 8 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Mississauga | Frank Perrotta | City Councillor | 3 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Mississauga | Fazli Manan | City Councillor | 6 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Mississauga | Pat Saito | City Councillor | 9 & 10 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Mississauga | Bill McBain | City Councillor | 10 | Brampton/Mississauga and District Labour council | |
Mississauga | Peel District School Board | Suzanne Nurse | School Trustee | 2 & 6 Brampton | Brampton/Mississauga and District Labour council |
Mississauga | Peel District School Board | Avi Rakhra | School Trustee | 4 & 5 Brampton | Brampton/Mississauga and District Labour council |
Mississauga | Peel District School Board | Joy Adams | School Trustee | 9 & 10 Brampton | Brampton/Mississauga and District Labour council |
Mississauga | Peel District School Board | Andrew Hamilton-Smith | School Trustee | 2 & 8 Mississauga | Brampton/Mississauga and District Labour council |
Mississauga | Peel District School Board | Sue Lawton | School Trustee | 3 & 4 Mississsauga | |
Mississauga | Dufferin-Peel Catholic District School Board | Pat Bradbury | School Trustee | 1 & 3 | Brampton/Mississauga and District Labour council |
Mississauga | Dufferin-Peel Catholic District School Board | Peter Ferreira | School Trustee | 6 & 11 | Brampton/Mississauga and District Labour council |
Mississauga | Dufferin-Peel Catholic District School Board | Michelle Bilek | School Trustee | 9 & 10 | Brampton/Mississauga and District Labour council |
St. Thomas | Cliff Barwick | Mayor | St. Thomas and District Labour Council | ||
St. Thomas | Lori Baldwin-Sands | Alderman | St. Thomas and District Labour Council | ||
St. Thomas | Gord Campbell | Alderman | St. Thomas and District Labour Council | ||
St. Thomas | Ryan Dolby | Alderman | St. Thomas and District Labour Council | ||
St. Thomas | Tom Johnston | Alderman | St. Thomas and District Labour Council | ||
St. Thomas | Linda Stevenson | Alderman | St. Thomas and District Labour Council | ||
Winnipeg | Jenny Gerbasi | Councillor | Fort Rouge-East Fort Garry Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Dan Vandal | Councillor | St. Boniface Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Ross Eadie | Councillor | Mynarski Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Shaneen Robinson | Councillor | Elmwood-East Kildonan Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Deanne Crothers | Councillor | St. James-Brooklands Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Louise May | Councillor | St. Norbert Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Lloyd Finlay | Councillor | St. Charles Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | Keith Bellamy | Councillor | Daniel McIntyre Ward | Winnipeg Labour Council | |
Winnipeg | St. James Assiniboia School Division | Kelly-Ann Stevenson | School Trustee | King Edward-Deer Lodge Ward | Winnipeg Labour Council |
Winnipeg | St. James Assiniboia School Division | Roxane Delbridge | School Trustee | King Edward-Deer Lodge Ward | Winnipeg Labour Council |
Winnipeg | River East Transcona School Division | John Toews | School Trustee | 2 | Winnipeg Labour Council |
Winnipeg | River East Transcona School Division | Roland Headley | School Trustee | 4 | Winnipeg Labour Council |
Winnipeg | Winnipeg School Division | Kristine Barr | School Trustee | 2 | |
Winnipeg | Winnipeg School Division | Suzanne Hrynyk | School Trustee | 3 | Winnipeg Labour Council |
Thompson | Les Ellsworth | City Council | Thompson Labour Committee | ||
Thompson | Jasper Robinson | City Council | Thompson Labour Committee | ||
Thompson | George Van Nieuw Amerongen | City Council | Thompson Labour Committee | ||
Thompson | School District of Mystery Lake | Rob Pellizzaro | School Trustee | Thompson Labour Committee | |
Thompson | School District of Mystery Lake | Alexander Ashton | School Trustee | Thompson Labour Committee |